Sobota, 21 września 2024

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Ciężki mecz JKH GKS Jastrzębie z Ciarko Sanok

20.02.2012 00:00 | 2 komentarze | dam

Wyjazdowe spotkanie między JKH GKS Jastrzębie a Ciarko PBS Bank Sanok zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:3. Walka trwała do ostatnich sekund.

Pierwsza tercja była wyrównana, obie drużyny miały okazje do strzelenia bramek. Gospodarze wykorzystali dwie sytuację, najpierw w 12. a później w 18. minucie przy stale obok słupka. Obie bramki zdobył Pavel Mojzis. Kral i Urbanowicz też mieli szansę na dwa gole, jednak dobra forma bramkarza z Sanoka i brak szczęścia zadecydowały o tym, że jastrzębianie z tej tercji wyjechali bez punktów.

Już na początku drugiej tercji jastrzębianom udało się nawiązać walkę i w strzelić pierwszego gola. W 23. minucie Richard Kral pomógł krążkowi uderzonemu przez Martina Ivicia, zmieniając jego tor i trafiając do siatki. Gospodarze jednak 8 minut później zdążyli odrobić straty. Tym razem to Josef Vitek pokonał Kamila Kosowskiego. Na odpowiedź jastrzębian nie trzeba było długo czekać. Minutę później Richard Kral ponownie wygrał pojedynek z Obrobnym. Gospodarze jednak pod koniec tercji zdążyli wpakować krążek do bramki gości. Było 4:2.

Trzecia tercja przysporzyła kibicom nerwów. Widać było, że zawodnicy JKH GKS Jastrzębie nie zamierzają odpuszczać i będą walczyć do samego końca. Najbardziej emocjonująca była końców. Trener Jirzi Reznar, w czasie kiedy sędzia wysłał do boksu kar sanoczanina, zdecydował się zdjąć bramkarza i wysłać do ataku szóstego zawodnika. Chwilę później do bramki gospodarzy krążek załadował Martin Ivicic. Jeszcze pod koniec szansę na wyrównującą bramkę miał Richard Kral, jednak bramkarz rywali wyczuł i obronił strzał czeskiego napastnika.

Ciarko PBS Bank Sanok - JKH GKS Jastrzębie 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
1:0 - Pavel Mojzis (Martin Vozdecky) 12'
2:0 - Pavel Mojzis (Marcin Kolusz, Martin Vozdecky) 18' 4/3
2:1 - Richard Kral (Martin Ivicic) 23'
3:1 - Josef Vitek (Marek Strzyżowski) 31'
3:2 - Richard Kral 32'
4:2 - Dariusz Gruszka (Tomasz Malasiński, Krystian Dziubiński) 39'
4:3 - Martin Ivicic (Richard Kral) 58' 5/4

Ciarko PBS Bank Sanok: Odrobny (Kachniarz) - Mojzis, Dronia, Vozdecky, Zapała, Kolusz - Kotaska, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Kubat, Gurican, Krzak, Vitek, Strzyżowski - Skrzypkowski, Bułanowski, Mermer, Milan, Biały.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Ryszkaniec) - Labryga, Bryk, Danieluk, Kral, Lipina - Rompkowski, Dąbkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Pastryk, Ivicic, Kulas, Salamon, Drzewiecki - Górny, Kąkol, Kogut, Strużyk, Marzec.