Sobota, 21 września 2024

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Judocy na Pucharze Polski w Skierniewicach

06.03.2012 00:00 | 0 komentarzy | maka

W miniony weekend w Skierniewicach odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo. Walczyło ogółem 447 zawodników z całej Polski, w tym zawodnicy klubu Judo Koka Jastrzębie.

W kategorii do 55 kg juniorów młodszych startowało dwóch zawodników z Jastrzębia - Dawid Zykubek, który zdobył 3. miejsce i Dominik Grzywacz, który odpadł w III rundzie repasarzy. Zykubek ogółem stoczył 6 walk. W półfinale musiał uznać wyższość nad zawodnikiem z Warszawy. W walce o trzecie miejsce pewnie zwyciężył z Aleksandrem Buchalskim z UKJ Ryś Warszawa.

Dominik Grzywacz stoczył 5 walk. W ćwierćfinale przegrał z zawodnikiem z Wolbromia Karolem Barczykiem, a następnie w repasażach z Maciejem Grzybem z Warszawy i odpadł z turnieju. Waga w której walczyli Grzywacz i Zykubek (do 55 kg) była najliczniejsza. Walczyło w niej aż 50 zawodników.

W wadze do 46 kg walczył Patryk Nowak, który w ogólnej klasyfikacji zajął 7 miejsce. Pierwsze swoje dwie walki zwyciężył z zawodnikami z Czarnych Bytom i UKJ Ryś Warszawa. W ćwierćfinale nieznacznie przegrał z Bartoszem Karasiem z Krakowa, natomiast w repasażach wygrał pierwszą walkę. Później przegrał w finale repasaży.

W niedziele natomiast walczyła jedna zawodniczka z Jastrzębia - Weronika Krawczyk. Uplasowała się na 5. pozycji. Pierwsze dwie walki zwyciężyła z Wiktorią Tomczak z  Włocławka i Alicją Czerepko z Braniewa. W półfinale nieznacznie przegrała z zawodniczką z Wolbromia, Aleksandrą Kaletą. Walkę o 3. miejsce porażki i w końcowej klasyfikacji uplasowała się na 5 pozycji.