Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

"Koka" wraca z trzema medalami z Pucharu Polski

05.06.2012 00:00 | 0 komentarzy | maka

2 czerwca w Opolu odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo. W kategorii Juniorek młodszych brązowy medal wywalczyła Weronika Krawczyk, natomiast w kategorii Juniorów młodszych medale zdobyli Patryk Nowak (srebro) oraz Dawid Zykubek (brąz).

Weronika Krawczyk w kategorii do 48 kilogramów dwie pierwsze walki zwyciężyła z Agnieszką Smolnicką z Wrocławia i Dagmarą Adamczyk z Wolbromia. W półfinale przegrała z Angeliką Szymańską, a w walce o 3. miejsce zwyciężyła z Wiktorią Tomczak z Włocławka.

W kategorii do 44 kilogramów walczyła Patrycja Górnik, która w ostatecznej klasyfikacji zajęła 5. miejsce. Pierwszą walkę wygrała z Julią Klabecką z Cieszyna, a w półfinale przegrała z Weroniką Banaszek. O brązowy medal przegrała z Wiktorią Zasadą.

W juniorach młodszych, w kategorii do 46 kilogramów Patryk Nowak wygrał pierwsze trzy walki - odpowiednio z Rafałem Skrzatem z Rzeszowa, Marcelem Zasadą z Włocławka i Adrianem Lewandowskim z Gliwic. W finale tej kategorii wagowej przegrał z Patrykiem Walczykiem z Czarnych Bytom i tym samym uplasował się na drugiej pozycji w Pucharze Polski.

Do 55 kilogramów z "Koki" Jastrzębie startowało dwóch zawodników, Dawid Zykubek i Dominik Grzywacz. Zykubek pierwszą walkę przegrał z Dawidem Wróblem, a następnie w repasażach zwyciężał kolejno Michałem Polaninem z Katowic, Karolem Jarosińskim z Krakowa, Kamilem Góreckim z Wrocławia i w walce o 3. miejsce z Maciejem Grzybem z Warszawy.

Drugi z zawodników Dominik Grzywacz swoje dwie pierwsze walki zwyciężył z Sebastianem Groblewiczem z Rawicza oraz Jakubem Gocem z Bielska-Białej. W ćwierćfinale przegrał z Maciejem Grzybem z Warszawy. W drugiej rundzie repasaży wygrał z Wojciechem Bukomiejskim z Warszawy, a finale repasaży przegrał z Łukaszem Ferencem z Rydułtów. Tym samym uplasował się na siódmej pozycji.

Równolegle w austriackim mieście Leibnitz odbywał się Puchar Europy EJU Cup U20. W kategorii do 63 kilogramów Juniorek startowała Aleksandra Langiewicz. Niestety, swoją pierwszą walkę przegrała z węgierką Vivien Kiss i odpadła z turnieju.