środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Zacięta walka! Zabrakło 3 sekund do zwycięstwa

28.09.2012 00:00 | 7 komentarzy | dam

W piątek w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Soczi zmierzyły się drużyny Holandii i Polski. Rywalki Polek zremisowały 3 sekundy przed końcem spotkania. Na nieszczęście w dogrywce strzeliły złotego gola.

Polki prowadziły już 3:1 i prawie pewne było, że nikt nie wydrze im zwycięstwa. Na dwie minuty przed końcem spotkania, kiedy było 3:3 Marta Bigos strzeliła, jak się wydawało zwycięską, bramkę. Niestety, przykrą niespodziankę sprawiły Polkom zawodniczki z Holandia strzelając na 3 sekundy przed końcem meczu wyrównującą bramką.

Teraz o zwycięzcy miała zadecydować dogrywka. Kto pierwszy strzelił gola wygrywał spotkanie. Udało się to Holenderkom, które wykorzystując osłabienie drużyny Polek, strzeliły do bramki bronionej przez Małgorzatę Burdę.

Jest jeszcze szansa, że Polki wygrają turniej i przedostaną się do kolejnego etapu kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. Aby tak się stało, muszą one wysoko wygrać z Koreankami i liczyć na to, że Słowenia pokona Holandię co najmniej dwoma punktami.

Przed meczem naszych rodaczek odbyło się spotkanie między Koreą Południową a Słowenią. Słowenki wygrały 2:0.

Polska - Holandia 4:5 po dogrywce (1:1, 1:0, 2:3, 0:1)

1:0 Sandra Kosakowska 7'
1:1 Savine Wielenga 20'
2:1 Sandra Kosakowska 27'
3:1 Karolina Późniewska 41'
3:2 Mineke de Jong 46'
3:3 Savine Wielenga 48'
4:3 Marta Bigos 58'