Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Jastrzębski Węgiel przegrywa w Warszawie

15.10.2012 00:00 | 10 komentarzy | dam

W niedzielę w Warszawie rozegrany został mecz drugiej kolejki PlusLigi. Na parkiecie zmierzyły się drużyny AZS Politechniki Warszawskiej i Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie wyjechali z Warszawy bez punktów.

Zdjęcie archiwalne

Początkowo to gospodarze byli na prowadzeniu. Na pierwszą przerwę techniczną jastrzębianie zeszli ze stratą 6 punktów. Po powrocie na parkiet przyjezdni rozkręcili się i zdążyli wyprzedzić rywali trzema punktami (13:16). Końcówka seta należała jednak do warszawiaków, którzy pokonali jastrzębian 25:18.

Druga partia zaczęła się lepiej dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (5:5), ale chwilę później gospodarze wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywali już do końca odsłony. Drugi set zakończył się, tak jak pierwszy, wynikiem 25:18 dla warszawiaków.

W trzecim secie pomarańczowi wzięli się do gry. Choć gospodarze z początku zdobywali więcej punktów, jastrzębianom udało się nadgonić wynik. Przy stanie 8:6 podopieczni Lorenzo Bernardiego rozpoczęli serię udanych zagrywek. Najpierw doprowadzili do remisu 12:12, by potem wygrać piłkę setową 25:21.

Czwarta odsłona okazała się decydująca. Na pierwszą przerwę techniczną goście schodzili ze stratą dwóch punktów. Jastrzębianie próbowali gonić rozpędzonych warszawiaków, ale brakowało im skuteczności. Dopiero pod koniec seta udało się zremisować. Mecz zakończył się przez błąd jastrzębian - sędzia uznał, że wykonali podwójne odbicie. Ostatecznie trzeci set zakończył się wygraną AZS Politechniki Warszawskiej 25:23, a cały mecz 3:1.

AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:18, 25:18, 21:25, 25:23)

AZS Politechnika: Wierzbowski (7), Pawliński (19), Nowak (7), Drzyzga (3), Szymański (14), Zajder (9), Potera (libero) oraz Siezieniewski (6) i Adamajtis

Jastrzębski Węgiel: Łasko (13), Martino (10), Czarnowski (8), Tischer (1), Holmes (9), Kubiak (13), Wojtaszek (libero) oraz Malinowski (2), Violas (1), Gierczyński i Polański (1)