Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Cenne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla ze Skrą

04.11.2012 00:00 | 12 komentarzy | dam

3:1 zwyciężyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla w niedzielnym meczu ze Skrą Bełchatów. Gra obu drużyn stała na wysokim poziomie. To jednak gospodarzom udało się zdobyć 3 punkty.

Zdjęcie archiwalne

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia gospodarzy. Po przerwie technicznej goście z Bełchatowa zbliżyli się punktowo do swoich rywali (12:13). Błędy pomarańczowych pozwoliły na zdobycie przewagi przez przyjezdnych. Dobra akcje jastrzębian przyniosły skutek w końcówce gry, bo to oni mieli pierwszą piłkę setową. Błąd w zagrywce bełchatowian wykorzystał Kubiak i zaatakował w pole, dając tym samym zwycięstwo w pierwszej partii meczu.

Na początku kolejnej odsłony to goście wyszli na prowadzenie (6:2). Skuteczne ataki zawodników Skry nie pozwalały gospodarzom na rozkręcenie się. Przy stanie 6:14 Lorenzo Bernardi poprosił o czas. Jastrzębianom udało się nadrobić trochę punktów ale było to za mało by móc walczyć o set. Goście wygrali tą partię 25:20.

W trzecim secie gospodarze wyszli na boisko widocznie podbudowani. Jastrzębianie od początku nie dawali zdobywać punktów gościom. Przy stanie 6:2 o czas poprosił szkoleniowiec Skry Bełchatów. Na nic się to zdało, bo siatkarze Jastrzębskiego Węgla co chwilę zdobywali kolejne punkty. Tego seta wygrali aż 25:12.

Ostatnia partia była bardzo wyrównana. Oba zespoły grały punkt za punkt. Najpierw wygrywali gospodarze, chwilę później goście, a potem ponownie Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie. Zagrywki Tiago Violasa dały dwupunktową przewagę dla jastrzębian. Mimo małych zawirowań w końcówce, mecz wygrali jastrzębianie 25:23.

Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 3:1 (26:24, 20:25, 25:12, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Łasko (19), Martino (3), Czarnowski (4), Tisher (2), Holmes (3), Kubiak (19), Popiwczak (libero) oraz Gierczyński (11), Zbierski (libero), Violas (1), Malinowski i Polański (4)

Skra Bełchatów: Wlazły (14), Pliński (9), Kooistra (4), Woicki (1), Winiarski (12), Atanasijevic (17), Zatorski (libero) oraz Zugaj, Kłos (1), Cupkovic (1), Cala i Bąkiewicz