Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Plusliga: Trzy punkty pozostały w Jastrzębiu

17.11.2012 19:16 | 11 komentarzy | L.Kramarz

W 7. kolejce rundy zasadniczej Jastrzębski Węgiel bez problemu pokonał drużynę z Olsztyna. Goście nie potrafili przebić się przez ręce naszych blokujących. Po dwóch setach przewaga jastrzębian w tym elemencie wynosiła 14:2.

Pierwszy set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia gości. Na dobrą grę olsztynian nasz zespół odpowiedział skutecznym blokiem. Głównymi punktującymi w tym elemencie gry byli Rob Bontje, Simon Tischer oraz Michał Kubiak. Na pierwszej przerwie technicznej jednopunktową przewagę posiadali przyjezdni. Po wznowieniu gry naszym siatkarzom udało się doprowadzić do dwupunktowej przewagi (10:8). Gdy Patryk Czarnowski zdobył kolejny punkt o czas dla swojego zespołu poprosił Radosław Panas. Na drugiej przerwie technicznej goście tracili aż 4 punkty do Jastrzębskiego Węgla. W końcówce seta olsztynianie dotrzymywali kroku naszym siatkarzom jednak ostatecznie to nasi zawodnicy wygrali seta do 21.

W przeciwieństwie do pierwszego seta, w tej partii spotkania to nasi zawodnicy rozpoczęli od prowadzenia (5:1). Na uwagę zasługiwały dwa podwójne bloki duetu Kubiak-Bontje, które powiększyły przewagę jastrzębian. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:4, a po wznowieniu gry sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Przy stanie 14:6 po stronie pomarańczowych nastąpił chwilowy zastój, który doprowadził do wyniku 14:10. W porę wzięty czas przez Lorenzo Bernardiego spowodował wznowienie dobrej gry w bloku. W końcówce seta najlepiej punktującymi zawodnikami okazali się Bontje, Tischer oraz Gierczyński z Czarnowskim. Gra na boisku stała się jednostronna, a olsztynianie grali pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali seta do 14.

Trzecią, a jak się później okazało, ostatnią, partię tego spotkania nasi zawodnicy rozpoczęli od prowadzenia. Nadal górowali nad przyjezdnymi w bloku oraz na ataku. Przy stanie 13:10 olsztynianie zaczęli grać agresywniej i ryzykowali w polu zagrywki. Na niekorzyść gości żółtą kartką został ukazany trener Radosław Panas, który podważał decyzję głównego sędziego. Dzięki temu jastrzębianie prowadzili już 15:12, którzy chwilę później zostali dogonieni przez olsztynian (16:15). Przy stanie 24:21 w polu zagrywki stanął Malinowski, który dobry serwisem zakończył to spotkanie. MVP spotkania Simon Tischer

Jastrzębski Węgiel 3:0 Indykpol AZS Olsztyn (25:21, 25:14, 25:21)
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Czarnowski, Tischer, Bontje, Kubiak, Popiwczak (libero) – Malinowski, Violas, Zbierski.
Indykpol AZS Olsztyn: Hernan, Ferens, Szarek, Sobala, Hain, Krzysiek, Żurek (libero) – Mariański, Skup, Kvalen.