Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Gdańsku

15.12.2012 21:24 | 13 komentarzy | dam

Jastrzębski Węgiel pokonał Lotos Trefl Gdańsk w wyjazdowym meczu 12. kolejki PlusLigi. Jastrzębianie przegrali pierwszy set, ale później poszło już łatwiej.

Zdjęcie archiwalne

Siatkarze z Jastrzębie bez problemu objęli prowadzenie na początku spotkania. Dwupunktowa przewaga utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej, a chwilę później po błędy gdańszczan jastrzębianie oddalili się od gospodarzy na trzy oczka. Gra szła po myśli pomarańczowych do stanu 19:16. Wtedy to podopieczni Dariusza Luks zaczęli odrabiać straty. Po błędzie jastrzębian w ataku ostatecznie wygrali pierwszy set.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki. W swojej hali lepiej spisywali się jednak siatkarze Trefla Gdańsk, którzy powoli wychodzili na prowadzenie. Przy stanie 14:9 trener Lorenzo Bernardi skorzystał z czasu by zmotywować swoją drużynę do walki. Jastrzębianie zaczęli zbliżać się punktami do swojego rywala, aż do stanu 23:23. Tym razem w końcówce to drużyna z Jastrzębia wykorzystała sytuację i wygrała swój pierwszy set.

Kolejna partia pozytywnie zaczęła się dla przyjezdnych. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla grali pewniej i zdobywali więcej punktów, wypracowując sobie pięciopunktową przewagę przed drugą przerwą techniczną. Gdańszczanie nie potrafili przełamać ataku pomarańczowych. Tym samym trzeci set padł łupem jastrzębian - 14:25.

W ostatni set dobrze weszli gospodarze wypracowując sobie na samym początku niewielką przewagę. Dzięki grze Martino jastrzębianie zdołali jednak wyrównać wynik, a na pierwszą przerwę techniczną schodzili już z przewagą jednego punktu. W dalszej części gry gdańszczanie nie potrafili jednak stawić oporu swoim przeciwnikom. Jastrzębianie wciąż powiększali swoją przewagę, aż do wyniku 25:14 kiedy mecz zakończył Mateusz Malinowski.

Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 24:26, 14:25, 16:25)

Lotos Trefl Gdańsk: Mika (20), Kamiński (8), Łomacz, Gawryszewski (6), Kaźmierczak (6), Żaliński (9), Rusek (libero) oraz Mikołajczak (1), Szczurek, Hietanen, Kaczmarek

Jastrzębski Węgiel: Kubiak (10), Holmes (7), Martino (16), Polański (6), Tischer (6), Łasko (19), Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak (libero), Violas, Gierczyński (3), Malinowski (2), Bontje