Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Mamy mistrzów Śląska w judo! Dobry start w Bytomiu

14.01.2013 10:42 | 3 komentarze | raf

W weekend Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Śląska w Judo w kategorii młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Zawodnicy z Jastrzębia odnieśli w nich spory sukces. Były to pierwszy start zawodników w nowym roku.

W kategorii Juniorów w wadze do 66 kg złoty medal zdobył Artur Drogowski, pokonując w finale Adriana Wale z Polonii Rybnik. W gronie juniorek pauzowała natomiast Aleksandra Langiewicz , która doznała kontuzji podczas treningu. W juniorach młodszych w kategorii do 55 kilogramów srebrny medal zdobył Dominik Grzywacz, który przegrał w finale z Dawidem Pękalą z Pisarzowic. Brązowy medal w tej samej kategorii wagowej zdobył Konrad Kołaczyk. Brązowe medale również zdobyli Dawid Zykubek ( 60kg) i Ryszard Kubica ( 90kg).

W Juniorkach młodszych w wadze do 48 kg złoty medal zdobyła Weronika Krawczyk, która pokonała Julie Klabecką z Cieszyna. W tej samej wadze brązowy medal zdobyła Patrycja Górnik. W młodziczkach do 63 kg srebrny medal zdobyła Magdalena Kaczyńska, która przegrała walkę finałową z Karoliną Głogowską z Bytomia.