Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Kolejna wygrana z Kielcami w play-offach

16.02.2013 19:35 | 15 komentarzy | dam

W sobotę siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali kolejne spotkanie z Effectorem Kielce. Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) wynosi 2:0 dla jastrzębian.

Jastrzębianie, podobnie jak w poprzednim spotkaniu, rozpoczęli od niewielkiej przewagi. Już na początku spotkania sędzia dwa razy musiał weryfikować swój werdykt - najpierw na prośbę gospodarzy, później na prośbę gości. Drużyna Lorenzo Bernardiego grała zdecydowanie lepiej. Na drugą przerwę techniczną siatkarze Jastrzębskiego Węgla zeszli z sześcioma punktami przewagi. Effector Kielce po przerwie bardzo zbliżył się do gospodarzy spotkania. Jastrzębianie podchodzili do piłki setowej 3 razy. W końcu set zakończył atak Russella Holmesa.

Drugi set był podobny do pierwszego. Gospodarze zyskali przewagę i byli górą przez całą odsłonę. Tym razem kielczanie nie potrafili jednak wyrównać wyniku, ponieważ zawodnicy z Jastrzębia skutecznie atakowali. Set zakończył się atakiem Roba Bontje.

Początek kolejnej odsłony znowu należał do pomarańczowych. Po asie serwisowym Michała Łasko było już 4:2. Na pierwszą przerwę techniczną gospodarze znowu schodzili z przewagą (8:4). Po niej drużyna gości zaczęła mocno atakować i doprowadziła do remisu. Piłka setowa tym razem padła łupem gości (24:26).

Ostatni set zaczął się od serii udanych ataków gospodarzy (5:0). Do pierwszej przerwy goście zdobyli tylko 3 punkty. Wydawało się, że Effector Kielce nie zdobędzie się na walkę jak w poprzedniej odsłonie. Kielczanie starali się zbliżyć do wyniku jastrzębian, ale nie udało im się powtórzyć sytuacji z trzeciego seta. Mecz zakończył atak Michała Kubiaka (25:20).

Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce 3:1 (25:23, 25:16, 24:26, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Violas, Zbierski

Effector Kielce: Zniszczoł, Milczarek, Kokociński, Danger, Penczev, Kozłowski, Sufa (libero) oraz Pająk, Jóżefacki, Staszewski