Niedziela, 8 września 2024

imieniny: Marii, Adrianny, Klementyny

27 medali Nautilusa! W tym aż 14 złotych

11.03.2013 09:11 | 1 komentarz | dam

9 marca w Bańskiej Bystrzycy odbyły się zawody Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w pływaniu. W zawodach startowali zawodnicy klubu sportowego Nautilus z Jastrzębia. Łącznie zdobyli aż 27 medali.

Największym wydarzeniem było zdobycie złotego medal przez Amelię Pisarczyk, która pokonała dystans 50m BF z czasem 00:23,76 s i tym samym ustanowiła nowy rekord klubu. Do pobicia rekordu reprezentacyjnego zabrakło tylko 00:00,13 s!

W kategorii E0 do 9 lat z trzema złotymi medalami wrócił Filip Giba, a klubowy jego kolega Łukasz Majdak z trzema srebrnymi. Również 3 złote medale przywiozła Balbina Sikora startująca w tej samej kategorii.

W kategorii E 10-11 lat najlepiej wypadł Hubert Dyrszka, który zwyciężył na dystansie 200 m PP oraz zajął drugie miejsce na 100 m PP.

Sukcesy zanotowali również Bartłomiej Giba (brąz na 100 m PP), Zuzanna Rzepka (srebrno na 100 mm PP i rekord życiowy), Jakub Dyrszka (dwa złote medale), Sebastian Nalepka (brąz), Michał Witomski (brąz), Kamil Kern (srebro).