Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

GKS 1962 Jastrzębie przegrał ze Świerklanami

14.04.2013 09:59 | 13 komentarzy | dam

W inaugurującym spotkaniu wiosennej rundy piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie przegrali z Fortecą Świerklany 0:3. - To był dramat - tak komentuje mecz oficjalna strona klubu.

W pierwszej połowie wydawało się, że gospodarze mieli przewagę. Nie potrafili jednak wyprowadzić skutecznej akcji. Jastrzębianie mieli kilka groźnych akcji, ale w zdobyciu gola przeszkodził im bramkarz rywali. W 41. minucie po błędzie w obronie pierwszego gola strzelili goście.

Początek drugiej połowy dawał szansę na wyrównanie wyniku. Zawodnicy Grzegorza Łukasika atakowali kilkakrotnie bramkę Świerklan. Jednak żadna akcja nie zakończyła się golem. W 55. minucie piłkarze ze Świerklan wykorzystali błąd w polu karnym jastrzębian i strzelili swoją drugą bramkę.  Ciągle u piłkarzy GKS-u zawodziła skuteczność. Nie zawiodła ona zawodników Fortecy Świerklany w 85. minucie, kiedy strzelili kolejnego gola.

GKS 1962 Jastrzębie - Forteca Świerklany 0:3 (0:1)
0:1 Maciej Wieczorek '41
0:2 Kamil Pancer '55
0:3 Bartłomiej Sikorski '85

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kamik Duda (89. Patryk Ułasewicz), Piotr Pacholski, Łukasz Gad, Mateusz Wrana, Kamil Gorzała, Bartosz Hajczuk (64. Aleksander Szweda), Tomasz Lorenc, Tomasz Musioł (50. Patryk Dudziński) - Paweł Gryta, Kamil Jadach. Trener - Grzegorz Łukasik.

Forteca Świerklany: Dawid Ucher - Daniel Lubszczyk, Szymon Uliarczyk, Adam Wrzask, Adam Ucher - Tomasz Zmuda (78. Marek Gąsior), Kamil Kuczok, Bartłomiej Sikorski, Piotr Pastuszak - Maciej Wieczorek, Kamil Pancer (71. Karol Szypuła). Trener - Piotr Hauder.