Poniedziałek, 16 września 2024

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Medalowy weekend jastrzębskich judoków

29.04.2013 09:36 | 2 komentarze | dam

W miniony weekend zawodnicy klubu judo Koka Jastrzębie startowali w Pucharach Polski, z których przywieźli 6 medali - dwa złote i cztery brązowe.

Zawody o Puchar Polski Juniorek i Juniorów młodszych w Suchym Lesie odbyły się sobotę. Brała w nich udział rekordowa liczba zawodników, bo 500. W kategorii do 50 kg brązowy medal zdobył Patryk Nowak. W wadze 55 kg złoto wywalczył Dominik Grzywacz. Złoto zdobył również Ryszard Kubica walczący w kategorii 81 kg. Wśród kobiet na trzecim miejscu podium stanęła Weronika Krawczyk (48 kg), natomiast na 5. miejscu uplasowała się Monika Karkoszka.

W zawodach odbywających się dzień później w Luboniu walczyli seniorzy. Brązowy medal zdobyła Aleksandra Langiewicz, która wygrała dwie pierwsze walki, a później przegrała w ćwierćfinale. Z brązem wrócił również Rafał Mączyński, który stoczył cztery walki - dwie wygrane i dwie przegrane. W zawodach walczył również Artur Drogowski, który jednak przegrał dwie walki i odpadł w turnieju.