Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Silesia Run za nami. Jastrzębianin na podium

20.05.2013 08:54 | 6 komentarzy | dam

Ponad 200 biegaczy wystartowało w niedzielę w biegu Silesia Run, który odbył się w Jastrzębiu. Ulicami naszego miasta biegali ci najmłodsi, jak i Ci już doświadczeni.

Biegacze rywalizowali na dystansach od 50 metrów do 10 km. Dzieci i młodzież startowały na trasie o długości 50m-1000m. W ramach "Biegu po zdrowie" rozegrany został bieg oraz marsz nordic walking na dystansie 3,5km. Trasa na 10 kilometrów biegła aleją Jana Pawła II, Broniewskiego, Energetyków, Moszczenicką i ulicą Jagiełły. Meta jak i start ulokowane były przy hali widowiskowo-sportowej.

Na pierwszym miejscu uplasował się Krzysztof Szymański, który przebiegł trasę z czasem 35:08,0. Za nim był Tomasz Wróbel, który stracił do zdobywcy złotego medalu tylko 00:00,1. Na trzecim miejscu znalazł się Grzegorz Szulik z KB MOSiR Jastrzębie (36:22,0).

Wśród kobiet złoto zdobyła Anna Skalska (43:10,0). Drugi stopień podium zajęła Wioleta Brychcy (48:08,0), a na trzecim miejscu znalazła się Joanna Fojcik (51:35,0).

Najlepszymi jastrzębianami byli Grzegorz Szulik, Wojciech Lizak, Arkadiusz Naruszewicz oraz Anna Łukasik, Paulina Owczarczyk i Beata Piłatowska.