Niedziela, 8 września 2024

imieniny: Marii, Adrianny, Klementyny

Jastrzębscy pływacy wrócili z ŚPM z medalami

25.09.2013 11:19 | 1 komentarz | jus

Pływacki Klub Sportowy Nautilus z Jastrzębia zdeklasował rywali w trakcie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży. Jastrzębianie przywieźli ze sobą 24 medale, w tym 7 złotych.

Zawody odbyły się 21 września w słowackiej Żylinie. Najlepiej zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy, startujący w kategorii do 10 lat. Balbina Sikora i Filip Giba zdobyli po 3 złote medale. W tej samej kategorii startowali także Łukasz Majda i Magdalena Gorys. Najmłodsi zawodnicy przywieźli łącznie 12 medali, w tym 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.

Startujący w kategorii E, Krystian Albrecht, zdobył 1 srebrny i 2 brązowe medale, a Hubert Dyrszka 1 srebrny i 1 brązowy. Zuzanna Rzepka pływająca w kategorii 12-13 lat z zawodów przywiozła 1 złoty i 1 srebrny medal.

Kolejnych 5 medali zdobyli pływacy w kategorii C. Na drugim miejscu podium uplasowała się Amelia Pisarczyk, kolejne dwa srebra dołożył Bartłomiej Giba. Zawodnik ten zdobył także brąz. Następny brązowy medal wygrał Wojtek Płaska.