Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał w Częstochowie

19.10.2013 11:11 | 5 komentarzy | dam

W piątek, 18 października, Jastrzębski Węgiel zmierzył się w wyjazdowym meczu z AZS-em Częstochowa. Jastrzębianie wygrali spotkanie 3:0.

Zdjęcie archiwalne

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli siatkarze z Jastrzębia. Na pierwszą przerwę schodzili z parkietu z czteropunktową przewagą. Częstochowianie próbowali ich gonić, ale popełniali zbyt dużo błędów, które pomarańczowi wykorzystali (10:14). Zawodnicy Lorenzo Bernardiego utrzymali przewagę do końca (20:25).

Druga tercja rozpoczęła się od punktowych ataków drużyny gospodarzy. Tym razem to oni prowadzili przed pierwszą przerwą techniczną (8:6). Jastrzębianie wykorzystali jednak błędy siatkarzy AZS-u Częstochowa i doprowadzili do remisu 12:12. Na drugą przerwę techniczną to zawodnicy z Jastrzębia schodzili z trzypunktowym prowadzeniem. Ten set zakończył się takim samym wynikiem jak poprzedni - 20:25.

Ostatni set był wyrównany. Na początku toczyła się równa walkach po obu stronach siatki. Częstochowianie najpierw objęli prowadzenie, by później oddać je Jastrzębskiemu Węglowi. Dobre ataki pomarańczowych dały im wysokie prowadzenie (11:16), które utrzymali do końca meczu.

AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 20:25, 20:25)

AZS Częstochowa: Kamiński, Hebda, Vesely, Kaźmierczak, Kozłowski, Bąkiewicz, Piechocki (libero) oraz Murek, Marcyniak, Janusz, Kaczyński.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Jarmoc, Popiwczak, Kwolek, Filippov.