Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Dominik Ząbczyński drugi w Lidze Biegów Górskich

21.10.2013 08:45 | 4 komentarze | dam

19 października na Kasprowym Wierchu odbył się ostatni bieg z cyklu Ligi Biegów Górskich. Jastrzębianin, Dominik Ząbczyński, przybiegł na metę jako drugi w swojej kategorii wiekowej, i na tym samym miejscu uplasował się w klasyfikacji ligowej.

Ostatni bieg Ligi Biegów Górskich odbył się na Kasprowym Wierchu. Zawody ukończyło prawie 350 zawodników, a podczas trwania ligi wzięło w nim udział około 10 tysięcy biegaczy.

Dominik Ząbczyński sobotni bieg ukończył na 2. miejscu w kategorii M40 i na 19 w klasyfikacji ogólnej. W klasyfikacji ligowej znalazł się na 2. miejscu w swojej kategorii wiekowej oraz na 12. w klasyfikacji generalnej. Ligę wygrał Piotr Koń, a za nim uplasowali się Daniel Wosik i Piotr Czapla.