Niedziela, 2 czerwca 2024

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Jastrzębski Węgiel pokonał Hypo Tirol Innsbruck

29.10.2013 20:50 | 3 komentarze | dam

W meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał zespół Hypo Tirol Innsbruck 3:0. Wtorkowe spotkanie rozgrywane było na jastrzębskiej hali.

Jastrzębianie spotkanie rozpoczęli od prowadzenia, którego nie oddali do pierwszej przerwy technicznej. Dzięki dobrze funkcjonującemu atakowi siatkarze Jastrzębskiego Węgla wypracowali sobie sześciopunktową przewagę. Austriacy próbowali odrobić straty, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Set zakończył atak Michała Kubiaka.

Początek drugiej odsłony lepiej zaczęli zawodnicy z Innsbruka. Tym razem to oni schodzili jako zwycięzcy na pierwszą przerwę techniczną. Jastrzębianie zaczęli jednak odrabiać straty, a nawet doprowadzić do niewielkiej przewagi. Goście zdołali jednak wyrównać na 20:20. Skuteczność w bloku pomogła pomarańczowym wygrać drugiego seta.

W trzeciej odsłonie podopieczni Lorenzo Bernardiego utrzymali prowadzenie do przerwy technicznej. Później zawodnicy Hypo Tirol Innsbruck doprowadzili do remisu. Drużyny walczyły punkt za punkt. Jastrzębski Węgiel wyszedł jednak na kilkupunktowe prowadzenie, który utrzymał już do końca. Mecz atakiem zakończył Michał Łasko.

Jastrzębski Węgiel - Hypo Tirol Innsbruck 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Pajnek, Masny, Jarmoc, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Popiwczak, Malinowski, Van de Voorde

Hypo Tirol Innsbruck: Peda, Kaszap, Hein, Berger, Jimenz, da Silva, Shoij (libero) oraz Koraimann, Tush, Rak, Harthaller