Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Jastrzębski Węgiel przegrał z Czarnymi Radom

27.11.2013 09:48 | 14 komentarzy | jus, dam

We wtorek w hali w Radomiu siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali spotkanie z beniaminkiem ligi Czarnymi Radom. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Zdjęcie archiwalne

Pierwszy punkt w secie zdobył Michał Łasko. Później to jednak gospodarze byli parę oczek do przodu. Przy stanie 19:15 Lorenzo Bernardi poprosił o czas dla swojej drużyny. Jastrzębianie odrobili kilka punktów, ale było to za mało by móc walczyć o seta.

W drugiej odsłonie jastrzębianie, mimo trudności, prowadzili do drugiej przerwy technicznej. Dobrze w meczu prezentował się Mateusz Malinowski, którego ataki przynosiły Jastrzębskiemu Węglowi cenne punkty. Gospodarze przy stanie 17:20 zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do piłki setowej. W ostatniej akcji zablokowali oni atakującego Michała Kubiaka i prowadzili już dwoma setami.

Trzecia tercja rozpoczęła się dobrze dla pomarańczowych. Na początku objęli czteropunktowe prowadzenie. Zawodnicy z Radomia jednak zbliżali się do wyniku Jastrzębskiego Węgla. As serwisowy Kooistry doprowadził do wyrównania 14:14. Później w lepszej formie byli siatkarze Czarnych Random, który rozstrzygnęli seta po swojej myśli (25:22).

- Chciałbym przeprosić naszych kibiców i współpracowników za koszmarny występ z naszej strony. Chociaż zespół z Radomia zasłużył dzisiaj na trzy punkty, to my naprawdę zeszliśmy z parkietu po grze, która nie licowała z powagą klubu, którego barwy reprezentujemy. Raz jeszcze przepraszam - powiedział na konferencji pomeczowej Michał Łasko, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

Cerrad Czarni Radom: Neroj, Westphal, Kooistra, Kamiński, Piovarci, Radomski, Kowalski (libero) oraz Gutkowski, Kędzierski.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Gierczyński, Kubiak, Pajenk, Van de Voorde, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Czarnowski, Popiwczak.