Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Trzy punkty z Kielcami. JW wygrał 3:1

08.12.2013 11:04 | 9 komentarzy | dam

Zwycięstwem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla zakończył się piątkowy mecz z Effectorem Kielce. Gospodarze spotkania zdołali urwać jastrzębianom tylko jeden set.

Mecz rozpoczął się od wyrównanego pojedynku. Na pierwszą przerwę techniczną to jastrzębianie schodzili z dwupunktową przewagą. Po niej Jastrzębskie Węgiel zaczął zwiększać swoją przewagę. Po bloku Roba Bontje, wynik wskazywał 9:16 dla pomarańczowych. Zmiany w składzie zespołu z Kielca pozwoliły im odrobić trochę punktów, ale jastrzębianie utrzymali przewagę do końca (19:25).

Kielczanie już na początku drugiego seta wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, która utrzymywała się drugiej przerwy technicznej. Kontra Kubiaka pozwoliła wyrównać wynik na 23:23. W końcówce lepsi okazali się kielczanie, którzy wygrali tego seta 28:26.

W kolejnej partii lepiej radzili sobie zawodnicy Lorenzo Bernardiego. Od początku pomarańczowi utrzymywali kilkupunktową przewagę. Zawodnicy Effectora Kielce zdołali nieco zbliżyć się do swoich rywali (11:13). Gospodarzom spotkania w zdobywaniu punktów przeszkadzały skuteczne ataki Michała Kubiaka i Michała Łaski. Jastrzębianie wygrali ten set do 19.

Początek czwartego seta wyglądał podobnie jak poprzedni. Jastrzębianie mieli w zapasie kilka punktów. Dopiero na drugiej przerwie technicznej, kielczanie zbliżyli się do wyniku pomarańczowych (15:16). Siatkarze Jastrzębskiego Węgla powiększyli przewagę punktową i ostatenicze, po bloku Kubiaka, wygrali całe spotkanie (21:25).

Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 28:26, 19:25, 21:25)

Effector Kielce: Romanutti, Lipiński, Poglajen, Staszewski, Polański, Dryja, Sufa (libero) oraz Buchowski, Jungiewicz, Wolański, Bieniek, Kaczmarek (libero).

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Kubiak, Gierczyński, Pajenk, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Van de Voorde, Malinowski, Jarmoc.