Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

3:1 dla Jastrzębskiego Węgla w sparingu z BBTS

29.12.2013 21:30 | 0 komentarzy | dam

Jastrzębski Węgiel wygrał mecz sparingowy z BBTS Bielsko-Biała 3:1. Spotkanie rozegrane zostało 29 grudnia na jastrzębskiej hali.

Zdjęcie archiwalne

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Jastrzębianie prowadzili trzema punktami po pierwszej przerwie technicznej. Potem ich przewaga jeszcze się powiększyła. Zawodnicy z Bielska-Białej zdołali zdobyć tylko 15 punktów w tym secie.

Druga odsłona należała do gości. Po początkowej przewadze Jastrzębskiego Węgla, ich rywale  wysunęli się na prowadzenie (9:15), które utrzymali już do końca seta. Jastrzębianie stracili do swoich przeciwników 5 punktów.

W trzeciej partii jastrzębianie wrócili do walki. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z pięciopunktowym prowadzeniem. Drużyna z Bielska-Białej choć nadrobiła straty, nie przypominała już tej z poprzedniego seta. Pomarańczowi utrzymali prowadzenie i wygrali 25:22.

Ostatni set był był najbardziej zacięty. Podopieczni Lorenzo Bernardiego od początku prowadzili kilkoma punktami, ale ich rywale nie dawali im spokoju. W końcu BBTS wyrównał wynik na 23 i walczył o kolejnego seta. W końcówce lepiej zaprezentowali się jastrzębianie, którzy wygrali 26:24.

Jako, że był to mecz sparingowy, drużyny umówiły się na rozegranie jeszcze jednego seta na zasadzie tie-breaka. Po zaciętej walce, zwycięsko wyszli z niego gospodarze.

Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:15, 20:25, 25:22, 26:24) (dodatkowy set: 15:13)

Jastrzębski Węgiel: Malinowski, Masny, Kubiak, Marechal, Bontje, Czarnowski, Wojtaszek (libero) oraz Jarmoc, Popiwczak, Formela.

BBTS Bielsko-Biała: Buniak, Kwasowski, Vlk, Błoński, Akimienka, Kalembka, Swaczyna (libero) oraz Kokociński, Czauderna (libero), Fijałek, Słomka, Ogrodniczuk, Siek.