Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Jastrzębski Węgiel wygrał ze Skrą Bełchatów 3:2

29.01.2014 23:20 | 4 komentarze | dam

Zacięty mecz obejrzeli kibice w środę 29 stycznia w jastrzębskiej hali. Jastrzębski Węgiel pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:2. MVP spotkania został Michał Kubiak.

Na początku pierwszego seta niewielką przewagę zdobyła Skra. Jednak po pierwszej przerwie technicznej jastrzębianie zaczęli wychodzić na prowadzenie. Seria punktów zaczęła się od ataku Michała Kubiaka i trwała aż to stanu 17:11. Wtedy bełchatowianie zdołali odrobić punkty, ale i tak set rozstrzygnięty został na korzyść gospodarzy (25:21).

Drugi set był bardziej wyrównany. Do pierwszej przerwy Jastrzębski Węgiel miał jeden punkt przewagi, później jastrzębianie zaczęli wysuwać się na prowadzenie -najpierw 13:11 i 19:17. Skra niwelowała straty, ale gospodarze wykorzystali setbola i zgarnęli dla siebie kolejną wygraną w secie.

Kolejny set padł łupem gości. Od początku zawodnicy Skry Bełchatów narzucili swoje tempo gry (5:10). Za sprawą Kubiaka i Pajenka pomarańczowi  odrobili kilka punktów, ale zabrakło czasu by dogonić swoich rywali. Trzeci set zakończył się zwycięstwem Skry 19:25.

Bełchatowianie kontynuowali swoją dobrą grę w kolejnej odsłonie, jednak pierwsza przerwa techniczna zakończyła się wynikiem 8:5 dla jastrzębian. Walka cios za cios trwała do stanu po 12. Później na prowadzenie wysunęli się goście, które utrzymali do końca czwartego seta.

Tie-break lepiej zaczęli zawodnicy Skry. Drużyny zamieniły się stronami przy prowadzeniu 8:7 dla Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie pierwszego meczbola mieli przystanie 14:12. Pierwszej szansy nie wykorzystali, ale druga okazała się szczęśliwa, kiedy jastrzębianie zablokowali atak Wlazłego.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 25:22, 19:25, 20:25, 15:13)

Jastrzębski Węgiel: Gierczyński, Pajenk, Masny, Kubiak, Marechal, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Łasko, Czarnowski, Filippov

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Tuia, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Zatorski (libero) oraz Brdjović, Maćkowiak