Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Gdańsku

16.02.2014 17:44 | 3 komentarze | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wywieźli z Gdańska komplet punktów. Sobotnie spotkanie z Lotosem Trefl Gdańsk zakończyło się zwycięstwem jastrzębian 3:0.

Pierwsza tercja zapowiadała wyrównaną grę. Po przerwie technicznej gdańszczanie wysunęli się na prowadzenie (11:7). Jastrzębianie mieli trudności z odrobieniem stron. Udało się to po drugiej przerwie technicznej kiedy to za sprawą Pajenka, Malinowskiego i Gerczyńskiego pomarańczowi zremisowali (20:20). Pierwszego setbola mieli jastrzębianie, ale gdańszczanie wybronili się. Później to gospodarze mieli podwójną szansę na zwycięstwo, ale ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki (4:4). Jastrzębianie schodzili na pierwszą przerwę z jednopunktowym prowadzeniem. Kolejnych kilka punktów zdobył Michał Kubiak i siatkarze z Jastrzębia prowadzili już 15:9. Zawodnicy Lorenzo Bernardiego oddalali się punktowo od swoich rywali. Set zakończył się blokiem pomarańczowych (15:25).

Trzecią partię jastrzębianie zaczęli od prowadzenia, które jak się okazało utrzymało się już do końca spotkania. Jastrzębski Węgiel powiększał swoją przewagę i wygrał ten set 25:17, a cały mecz 3:0.

LOTOS Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 0:3 (27:29, 15:25, 17:25)

LOTOS Trefl Gdańsk: Żaliński, Łomacz, Wierzbowski, Jarosz, Gawryszewski, Zajder, Rusek (libero) oraz Milczarek, Stolc, Ratajczak, Stępień

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Marechal, Van de Voorde, Jarmoc, Filippov