Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Jastrzębski Węgiel wygrał z Czarnymi Radom

19.02.2014 22:01 | 2 komentarze | dam

W środę 19 lutego na jastrzębskiej hali rozegrany został mecz PlusLigi między Jastrzębskim Węglem a zespołem Cerrad Czarni Radom. Jastrzębianie wygrali 3:2 i zgarnęli dwa punkty.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Jastrzębskiego Węgla. Radomianie zdołali jednak wyrównać na 4:4 i trzymali się blisko wyniku jastrzębian. Pomarańczowi zdołali powiększyć przewagę przed drugą przerwą techniczną (16:12). Goście zaczęli nadrabiać straty, ale nadal brakowało im kilku punktów do swoich rywali. Ostatni punkt w tej odsłonie zdobył Michał Łasko (25:22).

W drugim secie to jastrzębianie musieli gonić punktowo swoich rywali. Gdy wydawało się, że przed druga przerwą podopieczni Lorenzo Bernardiego utrzymają przewagę, drużyna z Radomia znowu przechyliła szalę na swoją stronę i zakończyła tę partię pomyślnie dla siebie.

Trzeci set należał do zawodników Jastrzębskiego Węgla. Już na początku wyrobili sobie przewagę, którą utrzymali już do końca, nie dając szans swojemu rywalowi (25:16)

Wydawało się, że jastrzębianie wykorzystają dobrą passę z poprzedniego seta i bez problemu wygrają kolejnego. Na przeszkodzie stanęli jednak zawodnicy z Radomia, a szczególnie Kooistra, który skutecznie punktował Pomarańczowych. Na prowadzeniu ciągle byli gości i co chwilę punktowo odskakiwali swoim rywalom, aż do zwycięstwa w czwartym secie (20:25).

Tie-break lepiej potoczył się dla Pomarańczowych. Jastrzębianie utrzymywali niewielką przewagę i po zmianie stron mogli cieszyć się z trzech punktów więcej od rywala. Kiedy Jastrzębski Węgiel miał szansę na zakończenie meczu, wtedy dwa razy meczbole obronili radomianie. Trzeci należał już do gospodarzy (15:11).

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:22, 22:25, 25:16, 20:25, 15:11)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Marechal, Van de Voorde, Jarmoc, Malinowski, Filippov

Cerrad Czarni Radom: Ostrowski, Neroj, Wachnik, Westphal, Kooistra, Kamiński, Filipowicz (libero) oraz Gutkowski, Kędzierski, Piovarci, Bołądź