Poniedziałek, 21 października 2024

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Pierwszy mecz z Sanokiem dla rywali Jastrzębia

11.03.2014 09:37 | 1 komentarz | dam

Jastrzębianie przegrali pierwszy mecz z Ciarko KH Sanok w rundzie play-off. Mimo dobrego początku, zawodnicy Mojmira Trliczika przegrali 2:5. Stan rywalizacji 1:0 dla Sanoka.

Poniedziałkowe spotkanie na lodowisku w Sanoku lepiej zaczęli hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Już w 2. minucie krążek z bramki musiał wyciągać Murray. Autorem trafienia był Adrian Labryga. Spotkanie było wyrównane, ale sanoczanie nie potrafili skutecznie zakończyć akcji.

Druga tercja rozpoczęła się podobnie jak poprzednia. W 23. minucie drugą bramkę dla JKH GKS Jastrzębie zdobył Filip Stoklasa. Sanoczanie wyraźnie niezadowoleni z przebiegu meczu zaczęli atakować jeszcze bardziej. Efektem tego był gol w 27. minucie. Chwilę później mogli doprowadzić do remisu wykorzystując osłabienie jastrzębskiego zespołu, ale dobrze w obronie spisywali się hokeiści JKH. Chwilę nieuwagi wykorzystał w 39. minucie Martin Vozdecky, który strzałem z blisko pokonał Przemysława Odrobnego. Było już 2:2.

W trzeciej tercji to gospodarze radzili sobie lepiej. Zamieszanie pod bramką wykorzystał Votech Kloz, który wrzucił krążek przy słupku. Próby odrobienia strat przez hokeistów z Jastrzębia okazały się nieskuteczne, choć groźne strzały oddali m.in. Urbanowicz i Kapica. Na niecałe dwie minuty przed zakończeniem meczu trener JKH, zdecydował się wycofanie bramkarza. Ten ruch okazał się niezbyt szczęśliwy, gdyż sanoczanie w tym czasie trafili dwa razy do pustej bramki. Tym samym zwyciężając 5:2.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
0:1 (01:57) Adrian Labryga - Leszek Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut
0:2 (22:08) Filip Stoklasa - Patryk Kogut, Szymon Marzec
1:2 (26:36) Marek Strzyżowski - Marcin Biały
2:2 (38:03) Martin Vozdecky - Samson Mahbod
3:2 (50:45) Vojtech Kloz - Martin Vozdecky (5/4)
4:2 (58:25) Martin Vozdecky - Samson Mahbod, Rafał Dutka (do pustej bramki)
5:2 (59:47) Martin Vozdecky - Samson Mahbod, Nicolas Besch (do pustej bramki)

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Murray - Richter, Kloz, Vozdecky (4'), Mahbod (2'), Szinagl - Dutka, Besch, Kostecki, Wilusz, Danton - Rąpała, Pociecha, Strzyżowski (2'), Zapała, Biały - Ćwikła, Mermer, Bayrack, H. Demkowicz.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Zatko, Rompkowski, L. Laszkiewicz (6'), Pasiut, Kapica (2') - Pastryk, Bryk, Danieluk, Kral, Bordowski - Labryga, Górny (2'), Urbanowicz, Prochazka, Kulas - Flaszar, Kogut, Marzec, Stoklasa.