Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Jastrzębski Węgiel w półfinale Pucharu Polski

14.03.2014 11:32 | 4 komentarze | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali drużynę Cerrad Czarnych Radom 3:1. Teraz w półfinale Pucharu Polski rywalizować będą z Asseco Resovią Rzeszów.

Czwartkowy mecz  rozpoczął się od niewielkiego prowadzenia Pomarańczowych. Jastrzębianie po pierwszej przerwie prowadzili dwom punktami, ale ich rywale szybko odrabiali straty. Po asie serwisowym Kubiaka jastrzębianie byli już pięć punktów do przodu (16:21). Set zakończył się atakiem Marechala.

Druga odsłona potoczyła się jeszcze lepiej dla Jastrzębskiego Węgla. Na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy Lorenzo Bernardiego schodzili z pięcioma punktami przewagi. Radomianie nie zdołali zbliżyć się do wyniku i tym razem Pomarańczowi bezpiecznie wygrali kolejnego seta (17:25).

Trzeci set padł łupem Czarnych Radom. To rywale Jastrzębskiego Węgla, już na początku wypracowali sobie przewagę, którą z problemami, ale utrzymali do końca odsłony. Gdy na tablicy wyników było 14:11 dla radomian, trener Lorenzo Bernardi wziął przerwę na żądanie. To jednak nie pomogło i radomianie mogli się cieszyć z pierwszego zdobytego seta.

Początek ostatniej odsłony był zacięty. Najpierw było 9:9, potem 13:13. Wymiana punktów trwała aż do drugiej przerwy technicznej. Wtedy jastrzębianie zaczęli punktować i wykorzystywać błędy rywali. Radomianie obronili kilka meczboli, ale sami popełnili błąd i tym samym dali zwycięstwo Jastrzębskiemu Węglowi.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 17:25, 25:18, 18:25)

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Grzechnik, Neroj, Wachnik, Westphal, Kamiński, Filipowicz (libero) oraz Radomski, Kędzierski, Faryna, Ostrowski, Gutkowski.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Pajenk, Masny, Kubiak, Marechal, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski oraz Van de Voorde, Filippov, Popiwczak.