Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Drugi mecz półfinału dla Skry. Stan rywalizacji 0:2

07.04.2014 21:52 | 12 komentarzy | dam

Jastrzębski Węgiel przegrał drugi mecz półfinału PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów. Tym razem bełchatowianie nie pozwolili jastrzębianom wygrać nawet jednego seta.

Zdjęcie archiwalne

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Niewiele prowadzenie utrzymywali do drugiej przerwy technicznej. Później to bełchatowianie zaczęli odrabiać straty i wyszli na prowadzenie. Jastrzębianie obronili pierwszego setbola, ale drugi padł już łupem Skry.

Na początku drugiego seta, obie drużyny grały punkt za punkt. Później błąd jastrzębian wykorzystali ich rywale i objęli 3-punktowe prowadzenie. Podopieczni Lorenzo Bernardiego próbowali odrabiać straty, ale bełchatowianie im na to nie pozwolili. Ostatecznie set zakończył się kiwką Antigi (25:20).

Trzecia odsłona nie odmieniła losów spotkania. Zawodnicy Skry Bełchatów od początku prowadzili i nie dali jastrzębianom na odrobienie strat. I tym razem bełchatowianie byli lepsi i wygrali 25:15, a cały mecz 3:0. Teraz w rywalizacji prowadzą 2:0.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:20, 25:15)

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Antiga, Zatorski (libero) oraz Brdjović, Maćkowiak.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Van de Voorde, Marechal.