środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Porażka z Polonią Bytom. "Surowa lekcja"

01.09.2014 09:25 | 4 komentarze | dam

W minioną sobotę piłkarze GKS 1962 Jastrzębie rozegrali mecz ze znajdującą się w czołówce tabeli Polonią Bytom. Jastrzębianie przegrali 0:4.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Grzegorza Łukasika. Pierwszy gol padł już w 2. minucie i był na konto drużyny z Bytomia. Jedenaście minut później jastrzębianie przegrywali już 0:2. Drugi gol wywołał kontrowersje. Bramkarz GKS-u złapał piłkę, ale sędzia uznał, że zrobił to za nią bramki i uznał trafienie. Protestujący Grzegorz Drazik i Piotr Pacholski zostali ukarani żółtymi kartkami, a trener Łukasik odesłany  na trybuny. Do końca pierwszej połowy wynik mógł się zmienić, ale jastrzębianie nie wykorzystali dobrej akcji w wykonaniu Jadacha, Zajączkowskiego i Hajczuka. Uderzona piłka trafiła prosto w ręce bramkarza.

Druga połowa nie przyniosła niczego nowego, oprócz podwyższenia prowadzenia gospodarzy. Jastrzębianie nadal byli gorsi na boisku. Dwa gole zaliczył w 63. i 69. minucie Kamil Cempa z Bytomia.

Polonia Bytom - GKS 1962 Jastrzębie 4:0 (2:0)
1:0 Walesa, 2 min.
2:0 Sadowski, 13 min.
3:0 Cempa, 63 min.
4:0 Cempa, 69 min.

Polonia Bytom: M. Michalak - Trznadel, Broniewicz, Malec, K. Michalak, Mróz, Lachowski, Krysian, Sadowski, Walesa (65. Banaś), Zieliński (61. Cempa).

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik - Zajączkowski, Szymura, Pacholski, Duda (67. Lorenc), Hajczuk (46. Szczęch), Kopacz, Tront, Weis (67. Musioł), Caniboł, Jadach.