Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Nieudana inauguracja. Nowy Targ lepszy od JKH

27.09.2014 09:56 | 1 komentarz | dam

Rozgrywany w piątek mecz inauguracyjny ligi zakończył się nie pomyślnie dla gospodarzy. JKH GKS Jastrzębie po ciężkim meczu przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:2.

Mecz rozpoczął się od straconego przez JKH gola. Krążek do bramki Przemysława Odrobnego wrzucił Damian Kapica, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy jastrzębskiego klubu. Inicjatywa w pierwszej odsłonie leżała po stronie gości. W 9. minucie po błędzie golkipera JKH padła druga bramka. Jastrzębianie mimo prób nie potrafili odrobić strat.

W drugiej odsłonie hokeiści JKH radzili sobie już lepiej. Tworzyli więcej akcji i bardziej agresywnie. Walka była wyrównana. Jastrzębianie nie raz zagrozili bramce swoich rywali, za to hokeiści z Podhala wyprowadzali groźne kontry. Wynik zmienił się w 38. minucie. Wtedy to Petr Polodna zdobył pierwszego gola dla swojej drużyny.

Ostatni odsłona była podobna do wcześniejszej. Obie drużyny walczył ostro i nie dały strzelić sobie bramki. Jastrzębianie mieli kilka groźnych akcji, ale zawodziła skuteczność. Wygrana drużyny z Nowego Targu mogła być jeszcze wyższa. Pod koniec mecz trener Robert Kalaber ściągnął bramkarza, a goście wykorzystali moment i strzelili na pustą bramkę. Na szczęście krążek odbił się od słupka.

JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
0:1 - 03:04 - Damian Kapica - Krystian Dziubiński, Martin Lučka
0:2 - 08:37 - Patryk Wronka - Filip Wielkiewicz, Sebastian Łabuz
1:2 - 37:07 - Petr Polodna - Roman Němeček, Leszek Laszkiewicz (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Bryk, Protivný, Drzewiecki, Steber, Plichta - Aleksyuk, Górny, Kulas, R. Nalewajka, Bondariev - Kantor, Pastryk, Marzec, Ł. Nalewajka.

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (Niesłuchowski) - Sulka, Lučka, Gruszka, Dziubiński, Damian Kapica - Mrugała, Łabuz, Wielkiewicz, Wronka, Michalski - Imrich, Kamil Kapica, Zarotyński, Bryniczka, Różański - Tomasik, Jaśkiewicz, Olchawski, Daniel Kapica, Kmiecik.