Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Mistrzowie Polski lepsi od Pomarańczowych

17.10.2014 09:20 | 6 komentarzy | dam

15 października w jastrzębskiej hali odbyło się spotkanie między Jastrzębskim Węglem a drużyną Mistrza Polski, PGE Skrą Bełchatów. Jastrzębianie polegli, przegrywając 0:3.

Początek spotkania zapowiadał bardzo wyrównany mecz. Najpierw wymiana piłki cios za cios, później prowadzenie bełchatowian, potem jastrzębian. Z czasem na widoczne prowadzenie wyszli jednak rywale Jastrzębskiego Węgla, którzy utrzymali przewagę i wygrali pierwszego seta 25:22.

Na początku drugiego seta jastrzębianie radzili sobie trochę lepiej, jednak dobra forma siatkarzy z Bełchatowa dała o sobie znać. Zacięta walka trwała aż do stanu 18:18. Wtedy kilku punktów przewagi zdobyli bełchatowianie. Ostatecznie pokonali Pomarańczowych 25:21.

W ostatnim secie skutecznymi atakami popisywali się po obu stronach siatki Mariusz Wlazły i Michał Łasko. W drużynie Skry siatkarzy wspomagał Marechal, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Jastrzębskim Węglu. Bełchatowianie utrzymali bezpieczne prowadzenie do końca meczu (22:25).

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Malinowski, Filippov, Malinowski

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Marechal, Piechocki (libero) oraz Brdjović