Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Wygrana z Radomiem. Jest komplet punktów

12.11.2014 21:16 | 0 komentarzy | dam

Środowe spotkanie w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju zakończyło wygraną gospodarzy. Pomarańczowi wygrali z Czarnymi Radom 3:1 i skompletowali trzy punkty.

Jastrzębianie rozpoczęli mecz bezbłędnie. Najpierw niewielka przewaga (2:0), a później bezpieczne prowadzenie (13:5). Rywale z Radomia nie mieli okazji wykazać się w tym secie i przegrali 25:19.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla radomian (2:4). Siatkarze z Jastrzębia próbowali odrobić punkty, ale udało im się dopiero to pierwszej przerwie (15:11) i to z nawiązką. W końcówce goście próbowali nadgonić wynik, ale z walki zwycięsko wyszli jastrzębianie.

Trzecia odsłona to walka punkt za punkt (8:7). Najpierw prowadził Jastrzębski Węgiel, po pierwszej przerwie ich rywale. Chwilę później sytuacja znowu się powtórzyła. Ostatecznie po ciężkiej końcówce, wygrali radomianie (26:28).

Kolejnego seta lepiej rozpoczęli Pomarańczowi (4:1). Po asie dla Czarnych był remis po 5. Podopieczni Roberto Piazzy rozkręcili się po pierwszej przerwie technicznej (12:7). Gośćie próbowali gonić wynik, ale siatkarze Jastrzębskiego Węgle nie wypuścili z rąk wygranej (25:20).

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:19, 25:22, 26:28, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Popiwczak (libero) oraz Filippov, Malinowski.

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Kampa, Grzechnik, Westphal, Żaliński, Pliński, Kowalski (libero) oraz Oivanen, Kędzierski, Wachnik, Ratajczak.