Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Ciężka walka z Bielskiem. Wygrana 3:2

08.12.2014 10:03 | 0 komentarzy | dam

W sobotę w Bielsku-Białej siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozgrywalimecz z miejscowym BBTS-em. Przegrywali już 2:0, ale ostatecznie wygrali 3:2. MVP spotkanie został Zbigniew Bartman.

Pierwszy set był wyrównany. Jastrzębianie na pierwszej przerwie wygrywali jednym punktem, a na drugiej to ich rywale byli na prowadzeniu. Jastrzębianie zdołali doprowadzić do remisu 19:19, ale ostatecznie lepsi okazali się gospodarze (25:23).

Druga odsłona miała podobny przebieg. Na początku wyrównana gra i przewaga Pomarańczowych na pierwszej przerwie, później remis i druga wygrana dla BBTS-u.

Jastrzębianie weszli w trzeciego seta z większą determinacją. Tym razem w lepszej formie byli podopieczni Roberto Piazzy, bo przewagi uzyskanej na pierwszej przerwie już nie oddali i ostatecznie wygrali 25:20. W setach było już 2:1.

Kolejną odsłonę lepiej rozpoczęli bielszczanie (5:3). Jastrzębski Węgiel jednak zdołał wyjść z punktowego dołka i na pierwszej przerwie mógł się cieszyć z przewagi. Przewag utrzymała się już do końca spotkania (25:19). Duża w tym zasługa Zbigniewa Bartmana.

Tie-break był bardzo wyrównany. Pojedynki atakujących obu drużyn budowały napięcie. Zmiana stron nastąpiła przy wyniku 8:7 dla Jastrzębskiego Węgla. Walka punkt za punkt trwała do końca. Lepsi okazali się jednak jastrzębianie wygrywając tie-breaka 17:15 i cały mecz 3:2.

BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 25:22, 20:25, 19:25, 15:17)

BBTS Bielsko-Biała: Polański, Ferens, Pilarz, Gonzalez, Sobala, Kapelus, Dębiec (libero) oraz Neroj, Błoński, Bućko, Kwasowski

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Bartman, Popiwczak (libero) oraz Malinowski, Filippov, Kosok