Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Hokej: Coraz bliżej półfinału dla JKH GKS

02.03.2015 09:28 | 1 komentarz | dam

Jastrzębianie wygrali w minioną niedzielę drugi mecz z Naprzodem Janów. Tym samym zbliżyli się do półfinału Polskiej Hokej Ligi. Do awansu brakuje im jeszcze jednej wygranej.

Drugi mecz z Naprzodem Janów był bardziej zacięty niż pierwszy. Pierwsza bramka padła dopiero w 18. minucie i zdobyli ją hokeiści z Janowa. W dobrym stylu chwilę później wyrównał Łukasz Nalewajka (na 1 sekundę przed końcem tercji). Wynik 1:1.

W drugiej tercji żadna z drużyn nie pokusiła się o zdobycia bramki. Akcji nie brakowało, ale w bramce obu drużyn dobrze spisywali się bramkarze.

Na początku trzeciej tercji jastrzębianie zdobyli druga bramkę. Jej autorem był Jan Steber. Podopieczni Roberta Kalabera radzili sobie lepiej na lodowisku, ale Janów odrobił lekcję z poprzedniego meczu i bronił się do ostatnich chwil. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Plichta i tym samym dał jastrzębianom pewność wygranej.

Kolejny mecz hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają 4 marca na lodowisku swojego rywala.

JKH GKS Jastrzębie - MUKS Naprzód Janów 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
0:1 - 17:55 - Michał Działo - Marcin Frączek
1:1 - 19:59 - Łukasz Nalewajka - Jan Steber, Maciej Urbanowicz
2:1 - 41:35 - Jan Steber - Maciej Urbanowicz, Tomáš Protivný
3:1 - 52:20 - Michal Plichta - Maciej Urbanowicz, Tomáš Protivný

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Feć) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka - Aleksyuk, Górny, Plichta, Kulas, Przygodzki - Bigos, Kantor, R. Nalewajka, Pastryk, Świerski.

Naprzód Janów: M. Elżbieciak (Napnenko) - Działo, Kurz, Stachura, Pohl, Sękowski - Podsiadło, Vrana, Gryc, Frączek, Jakubik - Sarna, Kossakowski, Bibrzycki, Holy, Piper - Musioł, Kulik, Ł. Elżbieciak, Radwan, Malicki.