Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

GKS 1962 Jastrzębie z Pucharem Polski

03.04.2015 09:53 | 1 komentarz | dam

Jastrzębski GKS zdobył Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik. Było to możliwe dzięki pokonaniu w minioną środę Fortecy Świerklany 4:0.

Pierwsza połowa kibiców nie zachwyciła. Gra ożywiła się dopiero w drugiej połowie. W 50. minucie Dawid Weis po raz pierwszy pokonał bramkarza swoich rywali i strzelił pierwszego gola. W 67. minucie dobrą akcją popisali się Kamil Jadach i Bartosz Hajczuk. Ten ostatni podwyższył na 2:0. Nie minęły dwie minuty a wynik brzmiał 3:0. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, po faulu na Jadachu, sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Kamil Gorzała i zdobył czwartą bramkę dla GKS-u.

- Prezes Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej Franiszek Wrana wręczył naszej drużynie Puchar Polski. Teraz w tej rywalizacji grać będziemy na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej z triumfatorami rozgrywek w pozostałych podokręgach - informuje GKS.

GKS 1962 Jastrzębie - Forteca Świerklany 4:0 (0:0)
1:0 Weis, 50 min.
2:0 Hajczuk, 67 min.
3:0 Weis, 69 min.
4:0 Gorzała, 90 min. (karny)

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik - Duda (46. Zajączkowski), Pacholski, Szymura, Kulawiak (46. Lorenc), Mazurkiewicz (63. Kawula), Musioł, Gorzała, Szczęch (46. Hajczuk), Jadach, Weis.

Forteca Świerklany: Komajda - Żbikowski (83. Wita), Kuczok (69. Suchanek), Zimoń, Sudoł (71. Łupiński), Wowra, Zmuda, Getler, Plewa, Wróblewski, Wieczorek (77. Sobik).