Niedziela, 8 września 2024

imieniny: Marii, Adrianny, Klementyny

Nautilus znowu na podium. Tym razem u siebie

17.06.2015 16:55 | 4 komentarze | dam

W miniony weekend w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się II Runda Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w pływaniu. W zawodach uczestniczyło około 150 zawodników, w tym wychowankowie KS Nautilus, którzy wygrał klasyfikację generalną.

W poszczególnych kategoriach wiekowych w klasyfikacji wielobojowej zawodnicy KS Nautilus zdobyli wiele pozycji medalowych.

Złote krążki zdobyli: Zuzanna Rzepka, Martyna Gajór, Balbina Sikora, Filip Giba i Bartłomiej Giba. Srebrne pozycje wywalczyli: Klaudia Gorys, Sonia Kiliszewska, Jakub Kosmowski, Łukasz Majda oraz Krystian Albrecht. Brązową pozycją podium musieli zadowolić się: Stefania Kiliszewska i Damian Filipczyk.

W rywalizacji chłopców w Kat. E zawodnicy klubu byli nie do pokonania. Pierwsze miejsce zdobył Filip Giba, który na dystansie 100 m BF poprawił swój Rekord Klubu z czasem 0:59,11.

Niespodzianką zawodów było ustanowienie Rekordu Klubu oraz Rekordu Polski w dodatkowej konkurencji - sztafecie 4x50 m PP juniorów kat. D. W składzie sztafety popłynęli: Rafał Granat , Łukasz Majda, Hubert Dyrszka i Krystian Albrecht uzyskując czas 1:28.42.

W klasyfikacji generalnie jastrzębski klub zajął 1. miejsce z wynikiem 1983 pkt. Na drugim miejscu znalazła się drużyna naszego sąsiada Carety Zvolen (1559 pkt), a na trzecim Laguna Jowy Jicin (1490 pkt).