Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

JKH przegrywa z Mistrzami Polski 3:6

12.10.2015 06:19 | 0 komentarzy | dam

W niedzielę 11 października, JKH GKS Jastrzębie przegrał z GKS-em Tychh 3:6. Aktualni Mistrzowie Polski nie dali szans jastrzębianom na własnym lodowisku. W meczu chrzest bojowy zaliczył bramkarz Mate Tomljenović.

Pierwsza tercja nie zaczęła się dobrze dla gospodarzy. Tyszanie strzelili gola już 25 sekund po jej rozpoczęciu. Jastrzębianie, za sprawą Michala Plichty mogli wyrównać w 11. minucie, jednak w pojedynku oko w oko lepszy był golkiper Tychów. W 12. minucie na 2:0 podwyższył Galant. Odpowiedź JKH przyszła w 19. minucie kiedy krążek do bramki GKS-u Tychy wrzucił Laszkiewicz. Tyszanie jednak grali do końca i zdążyli strzelić trzecią bramkę na 5 sekund przed końcem tercji.

W drugiej tercji w drużynie JKH nastąpiła zamiana bramkarza. Davida Zabolotnego zastąpił Mate Tomljenović, który do tej pory nie miał jeszcze okazji zagrać w meczu ligowym w barwach Jastrzębia. Na lodowisku nadal dominowali tyszanie, którzy w drugiej tercji trafiali do jastrzębskiej bramki jeszcze dwa razy. Bramkarz JKH niezaliczył zbyt udanego debiutu.

Tyszanie w trzeciej odsłonie mogli pozwolić sobie na luźniejszą grę. To wykorzystali podopieczni Roberta Kalabera, który zaczęli coraz bardziej napierać na bramkę rywala. W 48. minucie drugą bramkę dla JKH strzelił Tomasz Kulas, który trącił krążek uderzony przez Tomasza Pastryka. 9 minut później później kolejną bramką dołożył Leszek Laszkiewicz. Odpowiedź tyszan była natychmiastowa - rywale JKH zapisali na swoje konto szóstego gola.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:6 (1:3, 0:2, 2:1)
0:1 - 00:25 - Marcin Kolusz - Jaroslav Hertl, Mikołaj Łopuski
0:2 - 12:00 - Radosław Galant - Michael Kolarz, Bartosz Ciura
1:2 - 18:58 - Leszek Laszkiewicz - Juraj Petro, Tobiasz Bigos
1:3 - 19:55 - Jakub Witecki - Radosław Galant, Adam Bagiński
1:4 - 33:08 - Adam Bagiński - Jakub Witecki, Bartosz Ciura
1:5 - 38:52 - Mikołaj Łopuski - Marcin Kolusz, Jarosław Rzeszutko
2:5 - 48:47 - Tomasz Kulas - Tomasz Pastryk, Kamil Górny (5/4)
3:5 - 56:12 - Leszek Laszkiewicz - Juraj Petro, Michal Plichta
3:6 - 56:32 - Filip Komorski - Kamil Kalinowski, Michael Kolarz

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 20:01 Tomljenović) - Górny, Bigos, Plichta, Petro, Leszek Laszkiewicz - Janáček, Schejbal, Kulas, Stantien, Danieluk - Gimiński, Pastryk, Jaworski, Ł. Nalewajka, Świerski oraz Szczurek, Matusik.

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) - Hertl, Pociecha, Kolusz, Rzeszutko, Łopuski - Bryk, Kotlorz, Vitek, Kartoshkin, Majoch - Ciura, Kolarz, Bagiński, Galant, Witecki oraz Bepierszcz, Kalinowski, Komorski.