Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

3:0 z Częstochową. Dobry mecz Pomarańczowych

03.12.2015 15:29 | 1 komentarz | dam

W minioną środę, jastrzębianie we własnej hali pewnie wygrali mecz z AZS-em Częstochową 3:0. Akademicy z Częstochowy do tej pory jeszcze nie wygrali spotkania. I tym razem też musieli się obejść smakiem zwycięstwa.

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy z Częstochowy. Prowadzenie utrzymali aż do drugiej przerwy technicznej. Wtedy jastrzębianie rzucili się do ataku i ze stanu 18:18 wygrali seta 25:21.

W drugim secie Pomarańczowi od samego początku budowali nieznaczną przewagę, którą z mały problemami utrzymali już do końca spotkania. Pod koniec drugiej odsłony, częstochowianie raz wybronili piłkę setową, ale za drugim razem musieli uznać wyższość rywali.

Trzeci set miał podobny przebieg do poprzedniego. Pierwsza przerwa padła łupem AZS-u, ale  później na parkiecie lepiej radzili sobie jastrzębianie. Po drugiej przerwie na małe prowadzenie wysunęli się siatkarze AZS-u, jednak szybko oddali prowadzenie gospodarzom. Ostatecznie trzeciego seta 25:23 wygrali jastrzębianie, a cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel – AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Boruch, Masny, De Rocco, Van Lankvelt, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Gil.

AZS Częstochowa: Polański, Wawrzyńczyk Redwitz, Lipiński, Szalacha, Szymura, Stańczak (libero) oraz Kowalski, Patak, Buniak.