środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Nautilus z medalami w zawodach Pucharu Świata

27.01.2016 09:58 | 3 komentarze | dam

W miniony weekend reprezentanci klubu pływackiego Nautilus z Jastrzębia wzięli udział w pierwszej rundzie Pucharu Świata w Poznaniu. Jastrzębianie wrócili z medalami i nowymi rekordami.

Nowy rekord Polski ustanowiła Zuzanna Rzepka, która po ciężkiej walce wywalczyła złoto na dystansie 100 m PW medal (41:78). Jastrzębianka jeszcze dwa razy stawała na drugim stopniu podium. Na tym samym dystansie brąz zdobył Bartłomiej Hiba (42:46), a jego klubowy kolega Krystian Albrecht otarł się o podium z czasem 42:96.

Srebrny medal na dystansie 50 m BF zdobyła Amelia Pisarczyk (22:96), która przegrała jedynie z rekordzistką świata. Na tym samym dystansie dobrze poradził sobie Rafał Granat, który poprawił swój rekord życiowy na 23:92. Z nowym rekordem wrócił również Jakub Kosmowski (100m PP).

Sztafety 4x100 m PP w składzie Krystian Albrecht, Bartłomiej Giba, Jakub Kosmowski, Błażej Gałkowski oraz Zuzanna Rzepka, Stefania Kiliszewska, Martyna Gajór, Klaudia Gorys zdobyły brązowe medale. Drużyna juniorek zajęło 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.