Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

2:1 z Częstochową. Dwie bramki Caniboła

09.05.2016 14:04 | 0 komentarzy | dam

Piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie wygrali w minioną sobotę ze Skrą Częstochowa 2:1. Dwie bramki dla Jastrzębia zdobył Wojciech Caniboł. Był to pierwszy mecz i zarazem pierwsze zwycięstwo GKS-u pod okiem nowego trenera.

Początek meczu był wyrównany. Zawodnicy z Częstochowy kilkakrotnie mogli zagrozić bramce GKS-u, ale w bramce dobrze spisywał się Grzegorz Drazik. W 33. minucie po faulu w polu karnym Częstochowy, sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Wojciech Caniboł. Pod koniec pierwszej połowy rywale GKS-u zdołali wyrównać. Bramkę strzelił Dawid Witkowski.

W drugiej połowie jastrzębianie większość czasu spędzali na połowie swoich rywali. W 59. minucie po dośrodkowaniu Zajączkowskiego, piłkę do bramki z bliskiej odległości wrzucił ponownie Wojciech Caniboł. Pod koniec meczu zawodnicy Skry zaczęli mocniej napierać na jastrzębską defensywę. Było jednak za mało czasu by wynik mógł się zmienić. Jastrzębianie wygrali 2:1.

Skra Częstochowa - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (1:1)
0:1 - Wojciech Caniboł (33 min., rzut karny)
1:1 - Dawid Witkowski (41 min.)
1:2 - Wojciech Caniboł (59 min.)

Skra Częstochowa: Kamil Kosut - Adam Olejnik, Piotr Mastalerz, Dawid Witkowski, Karol Tomczyk, Adrian Musiał, Łukasz Kowalczyk, Patryk Mularczyk, Dawid Niedbała (85. Piotr Andrzejewski), Konrad Zaradny (74. Daniel Gołuch), Damian Nowak.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski (48. Dawid Łyżwa), Kamil Szymura, Damian Zajączkowski (75. Tomasz Kocerba), Farid Ali, Tomasz Musioł (89. Kamil Gorzała), Damian Tront, Dawid Weis (72. Dominik Szczęch), Wojciech Caniboł, Kamil Jadach.