Wtorek, 22 października 2024

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Polak wygrał Jastrzębską Dziesiątkę. Jastrzębianka trzecia w kategorii!

19.09.2016 09:41 | 1 komentarz | dam

W minioną sobotę w naszym mieście odbył się bieg Jastrzębska Dziesiątka. Pierwsze miejsce wśród ponad 800 biegaczy zajął Szymon Kulka. Przybiegł on o 24 sekundy szybciej niż Kenijczyk, które wygrał poprzednią edycję biegu.

Pierwsze miejsce zajął Polak Szymon Kulka, który przebiegł trasę 10 kilometrów w czasie 31:36. Na drugim miejscu znalazł się Henry Kemboi z Kenii (32:00), a na trzecim Moses Kibire Kipruto (32:03), który triumfował w poprzedniej edycji biegu. Najszybszym jastrzębianinem został Grzegorz Szulik, który zajął 11. miejsce. Na 12. i 16. miejscu znaleźli się kolejni mieszkańcy naszego miasta, Andrzej Włoch i Dariusz Pawlik.

Najszybszą z kobiet była Kenijka Teresa Kwamboa Flavicus, która pokonała trasę w czasie 36:03. Na drugim miejscu w kategorii żeńskiej znalazła się Hellen Kimutai Jepkosgei (36:31) z również Kenii, a na trzecim jastrzębianka Aneta Suwaj z czasem 36:37.

Pełną listę wyników można znaleźć tutaj.