środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Świetny występ Nautilusa w Pucharze Europy

10.11.2016 18:24 | 5 komentarzy | kb

Klub Sportowy Nautilus wrócił z Pucharu Europy Juniorów, który odbywał się w Gliwicach z workiem medali. Weekend 5-6 listopada należał do niezwykle udanych dla zawodników klubu.

Jastrzębianie wygrali klasyfikację medalową, dystansując m.in. Rosjan, Białorusinów, Węgrów, Czechów, Niemców oraz Turków. Aż 19 drogocennych krążków trafiło do zawodników z naszej drużyny. Natomiast w punktacji klubowej Nautilus uplasował się na drugim miejscu, tuż za drużyną z St. Petersburga z Rosji.

Złote medale zdobyli:

Balbina Sikora - na 50, 100 i 200 m BF jednocześnie na 200 m BF poprawiła rekord klubu z czasem 2:01,07 w kat. D i została najlepszą zawodniczką w Europie w kat. D.

Zuzanna Rzepka -  na 50 i 100 m PW w kat. C uzyskując minima do Reprezentacji Polski.

Błażej Gałkowski - na 50 m PP w kat. C.

Klaudia Gorys - na 200 m BF w kat. C.

Sztafeta 4 x 50 m BF juniorzy kat D ( Dyrszka H., Pacyna E., Sikora B, Majda Ł.).

Sztafeta 4 x 100 m PP juniorzy kat. C ( Albrecht K., Rzepka Z., Gorys K., Gałkowski B.)

Srebrne medale zdobyli:

Błażej Gałkowski – na dystansie 50 m BF w kat. C poprawiając zarazem Rekord Klubu i uzyskując min. do Reprezentacji Polski oraz drugi na 50 m PW.

Zuzanna Rzepka – na 100 m PP ustanawiając jednocześnie nowy Rekord Polski (z czasem 0: 41,71), który przez 10 lat należał do Kasi Koc. Jest to również wyniki dający minimum do reprezentacji.

Klaudia Gorys - na dystansie 100 m BF.

Krystian Albrecht – na 100 m PP w kat. C.

Sztafeta 4 x 50 m BF juniorzy kat. C( Albrecht K., Rzepka Z., Gorys K., Gałkowski B.).

Brązowe medale zdobyli:

Krystian Albrecht – na 50 m PP i na 100 m PW.

Hubert Dyrszka – na 100 m PP w kat. D.

Emilia Pacyna – na 100 m BF.

Już niebawem kadra Nautilusa wybiera się na Finał Klubowego Pucharu Polski do Kościerzyny.