Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Są pieniądze unijne dla Granicy Ruptawa

06.02.2017 08:01 | 1 komentarz | kb

LKS Granica Ruptawa wyda blisko 100 tys. zł na obozy piłkarskie, turnieje dla młodzieży i festyn sportowy. 90 procent wydatków to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.  

Są pieniądze unijne dla Granicy Ruptawa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wniosek klub z Ruptawy uzyskał pozytywną opinię ekspertów w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński. Za unijne pieniądze Granica zorganizuje dwa międzynarodowe turnieje piłkarskie oraz plenerową imprezę sportowo-kulturalną. Ponadto 25 młodych piłkarzy z Ruptawy wyjedzie na obóz piłkarski do Czech, a ich czescy koledzy przyjadą na obóz do Wisły.

Budżet projekty pod nazwą: "W jednej drużynie - Integracja przez sport na pograniczu polsko-czeskim" wynosi 23 493 euro (85% to dofinansowanie unijne, natomiast 5% pochodzić będzie z budżetu państwa, koszt własny klubu - 10%). - Naszym partnerem po stronie czeskiej jest stowarzyszenie Fotbal Třinec. Przede wszystkim możemy korzystać z bardzo dobrej bazy treningowej klubu z Trzyńca i doświadczeń czeskich partnerów. FK Fotbal Třinec rozgrywa mecze na szczeblu 2 dywizji czeskiej (odpowiednik 1 ligi polskiej) - mówi Rafał Jabłoński, autor i koordynator projektu.