środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Kobieta-bokser z Jastrzębia zdobyła mistrzostwo Polski

13.03.2017 15:35 | 4 komentarze | kb

Po raz drugi w swojej karierze młoda jastrzębianka zdobyła mistrzostwo Polski seniorek w kategorii do 54 kg. Laura Grzyb jest nie tylko bardzo zdolna, ale posiada w sobie niezwykłego ducha walki.

W niedzielne przedpołudnie Laura Grzyb, reprezentująca BKS Jastrzębie, pokonała w Grudziądzu w finale mistrzostw Polski Milenę Zglenicką z Pomorzanina Toruń. Tym samym jastrzębianka po raz drugi w karierze została Mistrzynią Polski pięściarek w kategorii wagowej do 54 kg. Droga do finału była ciężkim zmaganiem, który jednak był bardzo opłacalny.

W tych samych zawodach srebrny medal w kategorii do 48 kg zdobyła pochodząca z Jastrzębia-Zdroju Wiktoria Sądej. Obecnie jest podopieczną Legii Warszawy, ale swoją karierę pięściarską rozpoczynała w tym samym klubie co Laura Grzyb, czyli w BKS Jastrzębie. Mistrzyni Polski współpracę z „Wiki” wspomina bardzo ciepło: „Wiktoria zaprowadziła mnie na pierwszy trening i od tego się zaczęło”.