Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Przez Jastrzębie przejechał rajd dookoła Polski

03.07.2017 13:29 | 3 komentarze | kb

Na dwóch kółkach przejadą ponad 3 tysiące kilometrów. Nie bacząc na pogodę, okrążą Polskę. To już XIX Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski, który przejeżdża przez Jastrzębie. 

Przez Jastrzębie przejechał rajd dookoła Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotarli do Jastrzębia w sobotę. Są dopiero na początku swojej drogi, która wyniesie 3 107 km. XIX Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych jest doskonale znany w Jastrzębiu, ponieważ przez nasze miasto prowadzi I etap, który wynosi około 40 km, tak na dobry początek, aby się rozgrzać.

- Jedziemy w grupie około dwudziestu osób. Tradycyjnie na początek kierujemy się z Raciborza do Jastrzębia. W sobotę zwiedziliśmy Park Zdrojowy i Kąpielisko Zdrój. Spotkaliśmy się z panią prezydent. Nocowaliśmy w gościnnym Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego. W niedzielę rano ruszamy do Ustronia - mówi Leszek Mazurek, jeden z komandorów rajdu.

Komandor Mazurek podkreśla, że rajd jest takim mityngiem na rowerach. Biorą w nim udział osoby związane ze środowiskami trzeźwościowymi.

- W taki sposób już prawie 20 lat zwiedzamy Polskę na rowerach, ale ważne jest spotkanie z drugim człowiekiem. Poznawanie ludzi, rozmowy, dzielenie się wspólnym doświadczeniem, zarówno problemami, jak i tym, co spotyka nas dobrego w życiu - opowiada Leszek Mazurek.

W rajdzie jadą również kobiety. Nie boją się wyzwania, jakie sobie wyznaczyły.

- Kilka razy już okrążyłam Polskę na rowerze. W tegorocznej edycji rajdu jadę tylko do Przemyśla, ponieważ nie mam tak długiego urlopu. Cieszę się, że jestem w tym gronie, że mogę spędzać czas ze wspaniałymi ludźmi. Polecam każdemu ten sposób poznawania Polski - dzieliła się wrażeniami jedna z uczestniczek rajdu, Teresa.

Najkrótszy etap rajdu ma około 40 km, najdłuższy – 130 (Wola Uhruska – Leśna Podlaska, w województwie lubelskim). Rajd odwiedzi atrakcyjne pod względem turystycznym miejsca, jak na przykład Malbork, Siemiatycze, Przemyśl, Ustkę, Kamień Pomorski. Uczestnicy będą nocować w szkołach, parafiach, klubach trzeźwościowych i wszystkich ludzi dobrej woli.