Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Drużyna biegowa "Kobiety na 5+" najliczniejsza na "Jastrzębskiej 10"

21.09.2017 18:45 | 1 komentarz | kb

Najliczniejszą drużyną, która wystartowała w „Jastrzębskiej 10” była drużyna biegowa „Kobiety na 5+”, licząca 33 panie. Reprezentantki tej grupy nie tylko przebiegły dystans 10 km, co już jest pewnym dokonaniem, ale też zajęły wysokie lokaty. II miejsce wywalczyła Katarzyna Kanclerz-Januszewska (00:43:30), a na III Uplasowała się Barbara Piwiszkis (00:44:52).

Tradycją stało się, że jastrzębskie panie z drużyny „Kobiety na 5+” biorą udział w „Jastrzębskiej 10”. Panie przygotowują się do biegu, trenują, dbają o to, aby w finałowym dniu dobrze wypaść w zawodach. Dla nich bieganie to nie tylko walka o dobrą lokatę, to styl życia. Drużynę stworzyła Agnieszka Badach, a trenerem jest Sylwia Katana, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Obie pracują w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji i starają się przekonać jastrzębian, że ruch to zdrowie.

- Nasza drużyna wystartowała w „Jastrzębskiej 10” już po raz drugi. Wiele dziewczyn nie wierzyło na początku, ze da radę przebiec 10 km, teraz przygotowują się do udziału w półmaratonie. Spotykamy się systematycznie 2 razy w tygodniu. Intensywniej trenujemy przed zawodami około miesiąca. Nie tylko biegamy. Jesteśmy zgraną grupą osób, które lubią ze sobą przebywać, wspólnie spędzać czas - mówi Agnieszka Badach, jedna z organizatorek drużyny.