Sobota, 22 czerwca 2024

imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

RSS

Policja identyfikuje kiboli z Rybnika, którzy demolowali stadion

06.11.2017 10:01 | 37 komentarzy | kb

Sobotni mecz GKS 1962 Jastrzębie vs ROW Rybnik wzbudził duże emocje. Kibice, którzy z Rybnika przyjechali do Jastrzębia odpalili race w kierunku jastrzębian i demolowali zajmowany sektor. Policja identyfikuje zadymiarzy.

Policja identyfikuje kiboli z Rybnika, którzy demolowali stadion
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

200 policjantów strzegło bezpieczeństwa na meczu piłki nożnej GKS 1962 Jastrzębie vs ROW 1964 Rybnik. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Niestety nie obyło się bez ekscesów.

- W trakcie meczu została rozłożona flaga sektorowa przez kibiców gości, po czym zostały odpalone race dymne. Ponadto kibice gości wyrywali plastikowe krzesełka, którymi rzucali w stronę pracowników ochrony oraz uszkodzili część ogrodzenia sektora gości. Teraz jastrzębscy kryminalni prowadzą działania zmierzające do ustalenia tożsamości osób, które dopuściły się tzw. „przestępstwa stadionowego” - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzebiu-Zdroju.

Mundurowi zatrzymali też 34-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który w trakcie meczu przebywał w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności, w tzw. strefie buforowej. Mężczyzna w trybie przyspieszonym stanie dzisiaj przed sądem.