Piątek, 20 września 2024

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Jastrzębianki zdobyły dwa razy brąz w judo

06.11.2017 12:36 | 5 komentarzy | kb

W dniu sobotę odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo - IV Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego w Bytomiu. Jastrzębscy judocy mogą odnotować dobry występ. Jastrzębianka zdobyła dwa brązowe medale.

Turniej rangi Pucharu Polski, będący upamiętnieniem twórcy potęgi GKS Czarni Bytom, wieloletniego prezesa Polskiego Związku Judo, a także członka Polskiego Komitetu Olimpijskiego skupił w Bytomiu 300 zawodników judo z całej Polski.

W zawodach wystartowali także zawodnicy Klubu Judo Koka Jastrzębie. Bardzo dobrze spisały się Oliwia Onysk i Oliwia Kutyła, które w swoich kategoriach wagowych zdobyły brązowe medale. Warto zaznaczyć, że zawodniczki te są aktualnymi brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Młodziczek. Niewiele do zdobycia medalu zabrakło  Natalii Piotrowskiej, która zajęła V lokatę w kategorii 52 kg. W kategorii do 40 kg V lokatę zajęła także Karina Grzywacz.

W zawodach walczyli również Mateusz Błacha, Artur Marzewski, Jakub Janoszek, Maciej Matyja, Paulina Żemła, natomiast odpadli w rundach eliminacyjnych.