JKH GKS wygrywa na Jastorze z Polonią Bytom

12.02.2018 11:22 | 0 komentarzy | dam

Polonia Bytom prowadziła na Jastorze już 2:0, ale skuteczna pogoń hokeistów JKH, którzy w drugiej części meczu zdobyli pięć goli sprawiła, że z wygranej w stosunku 5:2 cieszyli się jastrzębianie. Ostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym JKH rozegra w niedzielę w Nowym Targu.

W starciu z Polonią debiutu w barwach JKH doczekał się obrońca Marcin Horzelski, zakontraktowany w ostatnim dniu okienka transferowego. Ponadto trener Robert Kalaber "wziął" do składu młodziutkiego Jakuba Blanika, a na trybunach zasiedli tym razem Tobiasz Bigos, Jakub Michałowski, Krzysztof Bryk i Patryk Pelaczyk.

Premierowa odsłona ułożyła się po myśli hokeistów Polonii. W 12. minucie grę w przewadze wykorzystał David Turoń, zaskakując Tomasza Fuczika uderzeniem spod niebieskiej linii. Chwilę później, gdy przed bramką JKH sam znalazł się Mateusz Danieluk było już 2:0 i jastrzębianie musieli się wziąć za odrabianie strat.

Po pół godzinie gry miejscowi podkręcili tempo, w efekcie czego kontaktowego gola w 31. minucie zdobył Tomasz Kominek. Ostatnie trzy minuty drugiej tercji przyniosły z kolei dwa trafienia podopiecznych Roberta Kalabera. W 38. minucie, gdy sędziowie sygnalizowali karę dla zawodnika Polonii, do siatki trafił Jan Homer. Gdy 63. sekundy później w odsłoniętą część bramki przymierzył Leszek Laszkiewicz, JKH prowadził już 3:2 i na drugą przerwę zarówno hokeiści i kibice JKH schodzili w dużo lepszych nastrojach.

Kiedy w 47. minucie pajęczynę z bramki Polonii zerwał Radosław Nalewajka było jasne, że gospodarze nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa. Tym bardziej, że trzy minuty później pieczęć na wygranej JKH postawił Richard Bordowski, który po 18 meczach w końcu doczekał się ligowego trafienia po powrocie do Jastrzębia. Wygrana z Polonią pozwala jastrzębianom zachować szanse na czwartą lokatę w tabeli po sezonie zasadniczym. Ta kwestia rozstrzygnie się w niedzielę w Nowym Targu, gdzie Podhale i JKH zafundują kibicom przedsmak Play-Off.

Polska Hokej Liga - 39. kolejka - 09/02/2018 - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - TMH POLONIA BYTOM 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

0:1 - 11:12 - David Turoń - Tomasz Kozłowski, Mateusz Danieluk (5/4)
0:2 - 12:57 - Mateusz Danieluk - Tomasz Kozłowski, Sebastian Owczarek
1:2 - 30:12 - Tomasz Kominek - Jakub Gimiński, Richard Bordowski
2:2 - 37:43 - Jan Homer - Tomasz Kulas, Tomasz Kominek
3:2 - 38:46 - Leszek Laszkiewicz - Patryk Matusik, Łukasz Nalewajka
4:2 - 46:01 - Radosław Nalewajka - Jakub Kubesz
5:2 - 49:18 - Richard Bordowski - Vladimir Lukaczik, Tomasz Kominek

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (od 49:18 - Raszka) - Horzelski, Jankovicz, Ł. Nalewajka, Paś, Laszkiewicz - Lukaczik, Homer, Kominek, Kulas, Bordowski - Kubesz, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Świerski - Matusik, Nahunko, Wróbel, Blanik.

TMH Polonia Bytom: Landsman (Studziński) - Owczarek, Turoń, Abramow, Frączek, Novak - Cunik, Działo, Salamon, Kozłowski, Danieluk - Pastryk, Stępień, Jaworski, Krzemień, Bajon - Kamienieu, Falkenhagen, Uryga, Mularczyk, Kłaczyński.

Kary: 14:20 / Strzały: 32:22 / Widzów: 600.
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Robert Długi (sędziowie główni) oraz Grzegorz Cudek, Mateusz Niżnik (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Mariusz Kieca (TMH Polonia Bytom).