Niedziela, 8 września 2024

imieniny: Marii, Adrianny, Klementyny

Kobiety pobiegły na 5+. Wygrała Aneta Suwaj

30.05.2018 19:01 | 1 komentarz | kb

W niedzielę na ulicach Jastrzębia, odbył się "Bieg Kobiet na 5+”, w którym wzięło udział 1300 pań. Chodziło głownie o dobrą zabawę, ale nie zabrakło także sportowej rywalizacji.

Pięciokilometrowy wyścig rozpoczął się o godzinie 11.00, a jego trasa przebiegała głównymi ulicami Jastrzębia. Uczestniczki pokonały trasę spod Urzędu Miasta pod Szpital Wojewódzki i z powrotem z metą na Stadionie Miejskim.

Zwyciężczynią biegu była reprezentująca AZS AWF Katowice Aneta Suwaj, która powtórzyła swój sukces sprzed roku. Dystans pokonała w czasie 18 minut i 59 sekund. Tuż za nią uplasowały się Michalina Mendecka (Łaziska Górne) z czasem 19:20 i Magdalena Patas z Wodzisławia Śląskiego (20:28). Czwarte miejsce zajęła Dagmara Dziuk z Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie (30:39).

Jastrzębianek nie zabrakło w pierwszej dziesiątce: Barbara Piwiszkis (Kobiety na 5+, 35. miejsce open, czas 23:38), Magdalena Chorchos (41. miejsce open, czas 24:13), Bożena Lerch (RunTeam Pawłowice, 43. miejsce open, czas 24:07), Małgorzata Niesłańczyk (OPS Jastrzębie-Zdrój, 57. miejsce open, czas 24:46), Paulina Borkowska (Zespół Szkół nr 6, 62. miejsce open, czas 24:57), Marta Janecka (Zespół Szkół nr 6, 66. miejsce open, czas 25:03), Joanna Gorzelak (Kobiety na 5+, 80. miejsce open, czas 25:38), Katarzyna Pasławska (Kobiety na 5+, 85. miejsce open, czas 25:46) i Dorota Kamińska (93. miejsce open, czas 25:53), natomiast w pierwszej setce generalki zmieściła się jeszcze Anna Gnaś (Kobiety na 5+, 98. miejsce open, czas 25:58).