środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Młodziki JKH GKS w finale turnieju Karpackiego

08.02.2022 18:20 | 0 komentarzy | kb

Drużyna młodzików Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie awansowała do turnieju finałowego Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi.

Młodziki JKH GKS w finale turnieju Karpackiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnicy trenera Mariusza Bernackiego znaleźli się w czołowej trójce tzw. grupy czerwonej za sprawą świetnego występu w ostatniej rundzie zmagań, która rozegrana została na Jastorze. Nasz zespół odniósł pięć zwycięstw w sześciu meczach, pokonując m.in. najlepszy w grupie Żalgiris Kowno. JKH GKS Jastrzębie świetnie rozpoczął zmagania ostatniej rundy, odnosząc wspomniane wyżej zwycięstwo nad Litwinami.

Następnie młodzi hokeiści odprawili HC Belgrad, Kryżynkę Kijów i Morskie Wowki Odessa, a zatem po dwóch dniach zmagań mieli na swoim koncie komplet zwycięstw. Dopiero w niedzielę rywale z Kijowa zdołali w rewanżu przełamać tę passę, jednak na finiszu młodzicy pokonali jeszcze w derbach Tyskie Lwy i tym samym skompletowali wygrane nad każdym z uczestników turnieju.

Rundę w Jastrzębiu-Zdroju wygrali hokeiści z Kowna, którzy po stracie dwóch punktów w piątkowy poranek przeszli jak burza przez kolejne spotkania. Dość powiedzieć, że Żalgiris w pozostałych meczach strzelił niemal czterdzieści bramek!

Tym samym rozgrywki tzw. grupy czerwonej zostały zakończone. Obok Żalgirisu oraz JKH GKS Jastrzębie awans do grupy finałowej z udziałem najlepszych zespołów z drugiej z grup kwalifikacyjnych uzyskała kijowska Kryżynka. Finały rozegrane zostaną w kwietniu.